Четирима българи играха при победа на Университатя (видео)

Общо четирима българи играха в мача между Волунтари и Университатя (Крайова) от осмия кръг на плейофите в румънското първенство по футбол. Гостите от Крайова спечелиха с 2:0, а титуляри в техния състав бяха Апостол Попов и Христо Златински. Двамата останаха на терена през всичките 90 минути на срещата. Третият българин в тима Валентин Илиев влезе като резерва в 19-ата минута, заменяйки Стефан Ака.

В отбора на Волунтари българският защитник Венелин Филипов игра четвърт час, след като замени Лауренциу Рус в 75-ата минута. Нуно Роча откри резултата в 32-ата минута, а две минути преди края Никушор Банку оформи крайното 2:0.

В класирането Университатя заема първата позиция във втората половина на таблицата, като има актив от 29 точки. Волунтари се намира на шесто място с 22 спечелени точки.