Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Звездният Нефтохимик удари шампиона Добруджа с 3:0 за Купата (ВИДЕО)

Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) започна по страхотен начин във финалния турнир за Купата на България. Момчетата на треньора Петър Дочев биха категорично шампиона на страната и носител на трофея за миналата година Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:20, 25:22, 31:29) в първия мач от Група А на финалите, игран тази вечер в собствената им зала "Младост".

Така бургазлии направиха сериозна заявка за класиране на полуфиналите на турнира. Шампионите от Добруджа запазват шансове за полуфиналите, след като утре (26 април) ще изиграят втория си мач в групата срещу слабака Миньор (Перник). Срещата е отново от 18,00 часа в зала "Младост".

Домакините от Нефтохимик, които бяха водени от тримата национали Николай Николов, Николай Учиков и Теодор Салпаров, поведоха с 2:0 след 25:20 и 25:22. Третият гейм се оказа най-оспорван. И двата отбора имаха няколко геймбола да спечелят частта, но бургазлии не позволиха на шампионите да намалят на 1:2 и след 31:29 спечелиха мача.

Най-полезен за Нефтохимик бе националът Николай Учиков със 17 точки (2 блока и 54% ефективност в атака), а Явор Генов заби още 14 точки (3 блока, 46% ефективност в атака и 11% перфектно посрещане) за победата. За шампионите от Добруджа Велизар Чернокожев завърши с 13 точки.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 0:3 (20:25, 22:25, 29:31)
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев 6, Велизар Чернокожев 13, Мирослав Градинаров 10, Димитър Маринков 8, Светослав Гоцев 5, Алекс Грозданов 5 - Христо Христов-либеро (Денис Чавдаров 1, Мартин Атанасов)
Старши-треньор: Мирослав Живков
НЕФТОХИМИК 2010: Иван Станев 3, Николай Учиков 17, Мартин Пенев 9, Явор Генов 14, Николай Николов 6, Стоян Самунев 2 - Теодор Салпаров-либеро (Николай Къртев, Стоян Златев)
Старши-треньор: Петър Дочев.

Статистика: Лазар Лазаров (скаутмен на Добруджа 07)