Перуджа с Добри Димитров е първият финалист в Италия (видео)

Добромир Димитров и съотборниците му в Сър Сейфти Конад (Перуджа) се класираха за финал в италианското първенство, след като приключиха полуфиналната си серия срещу Кучине Лубе Банка Марке (Чивитанова) след 3:1 победи.

Пред 3880 зрители в "ПалаЕванджелисти" Сър Сейфти спечели с категоричното

3:0 (25:20, 25:23, 27:25)

мач №4 от полуфиналната серия, като за целта бяха необходими 1 час и 35 минути. Българският разпределител се появи само за малко в игра в първата част за изпълнение на сервис, но не успя да отбележи точка. За Най-полезен състезател (MVP) бе определен американецът Аарън Ръсел, който отбеляза 19 точки (4 аса, 1 блокада, 47 % в нападение). С 15 остана сръбският ас Александър Атанасийевич (2 аса, 1 блокада, 46 % в атака).

За Лубе по 11 точки записаха "италианците" в състава Османи Хуанторена (1 ас, 43 % в нападение) и Иван Милкович (2 аса, 56 % в атака).

След края на мача две от звездите на Сър - Алекс Атанасийевич и аржентинският разпределител Лучано Де Чеко буквално полудяха от щастие, като награбиха микрофона и запяха заедно с феновете в залата. Видео от този момент виж по-долу.

В спора за титлата Сър Сейфти Конад (Перуджа) очаква победителя от другата полуфинална двойка между Диатек Трентино (Тренто) - DHL (Модена), които за момента са при резултат 1-2 победи в серията, а мач №4 в "Пала Тренто" е на 25 април от 20:15 ч б.в.

Финалите в Серия А1 също ще бъдат до три победи от пет мача, като Перуджа няма да има домакинско предимство, тъй като и Модена, и Трентино са с по-предно класиране през редовния сезон. Първият финален мач е насрочен за неделя (1 май).