И ЦСКА не се смили над потъващия Динамо (видео)

ЦСКА (Москва) не пропусна да задълбочи кризата в градския съперник Динамо, като го победи с 1:0 и по този начин остави "бяло-сините" в зоната на застрашените от изпадане. Точен за тима на Леонид Слуцкий беше Алексей Березуцкий в 56-ата минута. Победата запази изоставането от 1 точка на ЦСКА от водача Ростов.

Първото полувреме на двубоя, който се игра на "Арена Химки", определено беше скучно. И двата отбора действаха предпазливо, а защитата на Динамо се справи с бързите нападатели на съперника в лицето на Ахмед Муса и Аарон Оланаре. Динамовци дори имаха чудесна възможност да поведат, но Фатош Бечирай я пропусна.
След почивката ЦСКА вдигна оборотите и закономерно поведе. След едно центриране Сергей Игнашевич отклони топката към Березуцкий, за когото остана по-лесното. Символичните домакини пропуснаха още няколко добри положения, а футболистите на Динамо не отправиха нито един изстрел в очертанията на вратата, пазена от Игор Акинфеев. В 90-ата минута безсилието на тима на Андрей Кобелев намери израз в грубо нарушение на Андрей Ешченко срещу Бибрас Натхо, за което десният бек на Динамо получи червен картон.
Динамо е в серия от 4 поредни загуби и заема незавидното 12-о място в класирането, а в следващия кръг приема един от преките си конкуренти в битката за оцеляване - Амкар.

На ЦСКА предстои гостуване на Урал в Екатеринбург.