10 от Бока не се дадоха в Суперкласико (видео)

Пабло Перес получи най-бързия червен картон от началото на сезона в Аржентина, но дори в намален състав Бока Хуниорс стигна до равенство в голямото дерби срещу Ривър Плейт. Срещата на "Ла Бомбонера" завърши 0:0 и за втори път през сезона двата тима не успяха да се победят.

Суперкласико изобилстваше от напрегнати ситуации, но липсваха чисто футболните достойнства на най-чакания мач в Аржентина. В 12-ата минута Пабло Перес ненужно изрита Едер Баланта и веднага беше изгонен. Секунди преди грубата проява на Перес, Баланта фаулира във въздуха стража на Бока Агустин Орион. Реферът Дарио Ерера маркира нарушението, но Перес явно реши да вземе правосъдието в свои ръце и глупавата му постъпка остави домакините с човек по-малко близо 80 минути.
Мачът продължи да е равностоен, а Ривър по никакъв начин не се възползва от численото си предимство. До почивката единствената важна намеса на Орион беше след един изстрел от статично положениа на Андрес Д'Алесандро. През второто полувреме Карлос Тевес затрудни Марсело Бароверо, но стражът на Ривър спаси тима си от загуба.

След днешния резултат двата гранда продължават да са в средата на класирането в двете групи на Примера дивисион. Ривър е 8-и в група "А", а Бока е на 5-о място в група "Б".

БОКА ХУНИОРС - РИВЪР ПЛЕЙТ 0:0