Всички резултати от 24-ия кръг на Северозападната "В" група

В мач от 24-ия кръг на Северозападната В група Вихър (Славяново) се наложи с 2:1 вкъщи над Академик (Свищов). Победата на домакините бе напълно заслужена с оглед на показаното на терена. Особено през първото полувреме те тотално надиграха съперника – владееха трайно топката, провеждаха опасни атаки и не позволиха на съперника нито веднъж да застраши вратата им. В 30-ата минута Альоша Илиев засече центриране с глава, насочвайки топката в гредата. При връщането и на терена я посрещна Иван Иванов и откри резултата. Веднага след почивката голмайсторът се възползва от неуспешен опит за изкуствена засада на гостите, подаде към Константин Генков, който покачи на 2:0. След това Вихър се прибра в половината си, залагайки на контраатаки. Свищовският тим опита да се възползва от подарената инициатива, но постоянните дълги пасове към нападателите не доведоха до нищо съществено. Те все пак достигнаха до почетно попадение. При едно от центриранията им бранителят на славяновския тим Ивайло Иванов скочи да избие топката, но не успя, тя се удари в Борислав Иванов и влезе във вратата на отбора му за крайното 2:1.