Рангелов с гол, Коняспор е фаворит за третото място (видео)

Димитър Рангелов вкара гол, а Коняспор надви с 3:1 Ризеспор и остана категоричен фаворит за третото място в турското първенство. "Орлите" са с актив от 59 точки и водят с десет пред Истанбул Башакшехир, а вторият Фенербахче е с пет аванс. Коняспор поведе в резултата в 11-ата минута чрез Халил Сьонмез, който засече с глава центриране от ъглов удар. Гостите изравниха само четири минути по-късно от дузпа, но Ягош Вукович вкара победния гол след час игра. Рангелов се появи на почивката и беше точен 15 минути преди края, когато изпрати топовен шут в горния ляв ъгъл на вратата на гостите. Ризеспор е на 15-о място и води с пет точки срещу намиращия се в зоната на изпадащите Ескишехирспор.

В друг мач от 30-ия кръг на турската Суперлига, Страхил Попов игра цял мач при загубата на Касъмпаша с 1:4 като гост на Галатасарай. Билал Киша, Селджук Инан и на два пъти Лукас Подолски вкараха за домакините, които изпревариха Касъмпаша и вече са шести в класирането.