Барселона загуби баскетболното "Ел Класико"

Отборът на Барселона, с Александър Везенков в състава си, допусна трета загуба от началото на сезон 2015/16 в Liga ACB, след като загуби при домакинството си на вечния съперник Реал (Мадрид) с 86:91 (26:17, 26:26, 19:20, 15:28) в дербито на XXIX кръг.

Българският национал се включи в игра от резервната скамейка и за 18:32 минути се отчете с 2 точки и 3 борби. Най-полезен за каталунците беше Анте Томич – 19 точки и 12 борби, а за победителите най-резултатен беше Трей Томпкинс с 25 точки.

Баскетболистите на Барселона започнаха силно двубоя, подкрепяни от 6 627 верни фенове,  като след 20 минути игра момчетата на Шави Паскуал имаха двуцифрен актив.

Обратът настъпи през третата част, когато домакините отстъпиха инициативата, а гостите от Мадрид се възползваха максимално, поведоха и успяха да задържат лидерската позиция до последния съдийски сигнал, което им донесе и крайния успех – 91:86.

Въпреки поражението, Барселона продължава да е лидер във временното класиране с баланс от 25 победи и 3 загуби, като Везенков и компания са с мач по-малко, а мадридчани са трети с баланс от 24 победи и 5 загуби.