Ейбар и Депортиво с предпазлив хикс

Ейбар и Депортиво Ла Коруня завъртяха предпазлив хикс 1:1 в 35-ия кръг на Примера дивисион. Домакините могат да съжаляват повече за пропусната победа, но и равенството ги устройва напълно, тъй като осигуриха и математически оставането си в елита през новия сезон. Гостите, които в миналия кръг загубиха катастрофално у дома с 0:8 от Барселона, все още не са гарантирали оцеляването си и ще следят внимателно двубоя между Хетафе и Валенсия в неделя.

Иначе двубоят на кокетното стадионче "Ипуруа" започна отлична за Ейбар, като Адриан откри резултата още в 8-ата минута.  Притиснати от опцията да изпаднат, гостите се хвърлиха в неспирни атаки, като пропуски пред вратата на домакините направиха Лауре, Фажир и Картабия. Именно последният обаче донесе равенството в 71-ата минута.