Спартак (М) на Ивелин се издъни срещу предпоследния (видео)

Спартак (Москва) пак се изложи и завърши 2:2 у дома срещу предпоследния Мордовия в среща от 25-ия кръг на руската Премиер Лига. По този начин столичани са на 5 точки от петото място, което този сезон също ще дава право на участие в Лига Европа.

Гостите откриха резултата в 42-ата минута с гол на Сергей Сомодин, но в 48-та минута московчани изравниха с попадение на италианския защитник Салваторе Бокети, а в 58-ата минута дори поведоха след точен изстрел на холандския нападател Куинси Промес. Четири минути по-късно обаче Евгений Луценко изравни - 2:2. В 76-ата минута тимът на Мордовия пропусна да реализира още веднъж.

За домакините като титуляр започна Ивелин Попов. Той получи жълт картон за симулативно според рефера падане за дузпа в 77-ата минута и секунди след това беше заменен. По-рано през второто полувреме българският национал претендираше за наказателен удар и след единоборство с Руслан Нахушев.

В следващите два кръга на спартаковци им предстоят градски дербита срещу Локомотив и Динамо.