Леверкузен даде аванс на Шалке и после го преби (видео)

Байер (Леверкузен) постигна запомнящ се триумф с 3:2 над Шалке 04 в Гелзенкирхен в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата, след като губеше с 0:2. Успехът е шести пореден за бившия тим на Димитър Бербатов, с което поредното участие в Шампионската лига изглежда повече от сигурно. Три кръга преди края "аспирините" имат 5 точки аванс пред четвъртия Херта (Берлин) и най-вероятно ще се окичат и с бронзовите медали. След седмица е директният сблъсък между двата тима.

През първото полувреме тази вечер футболистите на Леверкузен само гледаха отблизо и допуснаха две попадения, дело на Ерик Максим Чупо-Мотинг (14') и Льорой Сане (29'). Преди головете - още в 5-ата минута, Клаас-Ян Хунтелаар пропусна дузпа за "миньорите", след като вратарят Бернд Лено хвана удара му.

След почивката обаче гостите показаха на какво са способни. Само в рамките на шест минути - между 54-ата и 60-ата, те нанизаха три попадения чрез Юлиан Брант, Карим Балараби и Хавиер Ернандес. Отделно те удариха три греди - две на Чарлес Арангис и една на Белараби, а много близо до гол беше и Кевин Кампъл.

Опитите на Шалке да изравни доведоха до пропуски на Хунтелаар и Чупо-Мотинг.

С тази загуба "кралскосините" пропуснаха възможността да се изкачат до пета позиция и да се "залепят" на точка до Херта, който засега взима последната квота за ШЛ. Класирането на Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд) за финала за Купата на Германия означава, че и седмият в първенството ще играе в евротурнирите.