Кьолн се разправи с Дармщат (видео)

Отборът на Кьолн разби с 4:1 Дармщат 98 в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата. По две попадения за домакините отбелязаха Антони Модест и Марсел Рисе, докато за гостите вкара Жером Гондорф.

В началото на срещата двата тима си размениха по едно попадение. Първо Модест откри още в четвъртата минута, когато получи извеждащ пас от Яник Герхарт и вкара от 12 метра. Скоро обаче Дармщат се върна в мача. Филип Младенович сбърка в собственото си наказателно поле и позволи на Гондорф да му отнеме топката и да направи 1:1. В 35-ата минута Кьолн отново бе напред. Модест овладя един дълъг пас от Фредерик Сьоренсен и напредна на скорост преди да се разпише в десния ъгъл на вратата.

През втората част домакините напълно имаха инициативата и отбелязаха нови две попадения. Този път на сцената се появи Рисе, който вкара и двете попадения. Първо крилото направи 3:1 при един опит за центриране, което изненада Кристиан Матениа и го прехвърли, а след това оформи крайния резултат с удар по земя.

С победата си днес Кьолн събра 40 точки, за да заеме осма позиция в подреждането и ще доиграе сезона без особено напрежение. Дармщат от своя страна е с пет точки по-малко и ще трябва да се потруди още малко, за да си осигури и на теория оставането в елита догодина. Отборът, който в момента е на мястото за плейоф за спасение - Вердер (Бремен) е само на четири точки.