Оукланд спечели Шампионската лига и квота за световното клубно първенство

Отборът на Оукланд Сити се наложи с 3:0 над Уелингтън във финала на Шампионската лига по футбол в зона Океания, с което спечели и квота за тазгодишното издание на световното клубно първенство. Това е осма купа от турнира за тима от Нова Зеландия, който остана непобеден в шестте си мача в турнира преди финала. Нападателят Майка Леалфа даде аванс на Оукланд още във втората минута на срещата, а 10 преди края оформи и крайното 3:0. Клейтън Люис вкара другия гол в полза на Оукланд, който взе реванш срещу Уелингтън за загубената титла в първенството на Нова Зеландия. През 2014 година Оукланд стана първият тим от зона Океания, който достига до полуфиналите на световното клубно първенство.