Стиляна Николова спечели титлата в многобоя за девойки на държавното по художествена гимнастика

Стиляна Николова от клуб Етър Елит (Велико Търново) спечели титлата в многобоя за девойки младша възраст на държавното първенство по художествена гимнастика, категория "Елит", което се провежда в тренировъчната зала на "Арена Армеец". Николова събра сбор от 29.100 точки.

Втора е Нанси Иванова от Левски с 46.200 точки, а трета - Елена Георгиева от Академик с 45.00 точки.
Медалистките бяха наградени от президента на БФХГ Илиана Раева и от членовете на УС Наталия Моравенова и Савина Ганчева.

В класирането следват: Ева Брезалиева (Олимпия) с 45.700 точки, Никол Атанасова (Левски Илиана) с 45.050 точки, Валентина Николова (Черноморец) с 44.700 точки, Кристен Стоилова (Левски Илиана) с 44.350 точки, Моника Заркова (Левски Илиана) с 43.800 точки и други.

Надпреварата беше открита от министъра на спорта Красен Кралев.
Състезанието продължава с първите два уреда в многобоя при девойки старша възраст. В събота е многобоят при жените, а в неделя са финалите на отделните уреди.

БФХГ кани в неделя (24 април) в 12.00 часа в тренировъчната зала на "Арена Армеец" всички национални шампиони при жените по художествена гимнастика от 1952 година до днес. По време на церемонията по награждаването на медалистките във финалите на държавното първенство "Елит" те ще бъдат наградени от БФХГ с почетна статуетка.