Юношите на Левски си тръгнаха с победа и равенство от Разград

Левски си тръгна с победа и равенство при гостуването на Лудогорец в две възрасти в турнира за Купата на БФС при децата и при юношите (младша възраст).

При набор 2000 сините имаха късмет въпреки че останаха без титулярния си вратар Христо Лалев още в средата на първото полувреме, който се контузи. Но и резервата Петър Иванов се справи на ниво, особено след паузата, когато домакините натиснаха здраво.

Нападателят Стойчо Папазов наказа грешка на вратаря на разградчани Дамян Дамянов, който необяснимо опита да играе с крака в ситуация, която не предполагаше проблеми. В 58-ата минута Кристиян Кънчев изравни и остави интригата за реванша след седмица жива.

Лудогорец е шампион на България в тази възраст за миналата година, докато Левски беше без централния си нападател Преслав Боруков, който лекува мускулна контузия на подбедрицата. В другата полуфинална среща от вторник Локомотив Пловдив се наложи с 3:0 над съгражданите си от Ботев.
При набор 2002 също се изиграха полуфиналните срещи. Левски се наложи с 1:0 над Лудогорец, а Берое победи със същия резултат изненадата на турнира Асеновец (Асеновград). Реваншите в тази възраст са на 28-и април.