Атлетико Насионал излезе от групата Копа Либертадорес без загуба и без допуснат гол

Шампионът на Колумбия Атлетико Насионал приключи участието си в груповата фаза на Копа Либертадорес без да загуби нито един от шестте си мача и без да допусне нито един гол, след като в двубой от последния кръг в група "4" завърши 0:0 у дома с аржентинския Уракан. Така Атлетико събра 16 точки и заедно с Уракан, който приключи с 8, се класират за фазата на осминафиналите. Уракан щеше да се класира за следващата фаза и при загуба, след като в другия мач от групата уругвайският Пенярол спечели с 4:3 като домакин срещу перуанския Спортинг Кристал. Гостите се нуждаеха от задължителна победа и изглеждаха съвсем близо до нея, след като поведоха с 3:1 до почивката.

Ернан Новик с два гола и Николас Албарисин с попадение пет минути преди края обаче донесоха първата победа на Пенярол в турнира, с която отборът завършва на трето място в групата с 5 точки - една повече от Спортинг. В група "6" бразилският Гремио победи мексиканския Толука като домакин с 1:0 с гол на Бенети Рамиро в 15-ата минута. Срещата обаче бе протоколна, тъй като тимът на Толука отдавна си бе осигурил първото място, докато Гремио бе сигурен втори. В другия двубой аржентинският Сан Лоренсо завърши 1:1 с еквадорския Лига ду Кито, но и двата тима не се класират за осминафиналите в турнира.