Триумф за Етиопия в 120-ото издание на маратона на Бостън

Леми Берхану Хайле от Етиопия спечели 120-ото издание на лекоатлетическия маратон на Бостън. 21-годишният Берхану Хайле измина класическата дистанция от 42,195 километра по улиците на американския град за 2:12:45 часа. Той направи мощна атака в последните 1500 метра и изпревари с 47 секунди сънародника си и миналогодишен победител Лелиса Десиса. Десиса се стремеше към трета титла след 2013 и 2015 година, но в крайна сметка завърши втори. Трети на 1:17 минута финишира Йеман Адан Цегай (Етиопия), а четвърти на 1:20 мин остана шампионът от 2012 година Уесли Корир (Кения).

При жените титлата грабна Ацеде Байса от Етиопия. Тя атакува 3 километра преди края и пресече финалната линия за 2:29:19 минути. Втора остана Тирфи Цегай също от Етиопия на 44 секунди, а трета се класира Джойс Чепкируи от Кения с изоставане от 1:31 минута. Защитаващата титлата си Каролина Ротич (Кения) се отказа още след първите 8 километра. В традиционната надпревара при хладно време се включиха над 30 хиляди бегачи.