Динамо (Москва) се срина в последната секунда (видео)

Разочарованието на сезона в Русия Динамо (Москва) регистрира нов провал, след като загуби у дома с 0:1 от прекия си конкурент за оцеляване Криля Советов. Джани Бруно реализира важния гол в четвъртата минута на продължението. Така столичани вече са само на точка от опасната зона, в която са Уфа, Кубан, Мордовия и Анжи. Отборът от Самара пък успя да задмине динамовци с 2 точки повече в актива си.

Тимът на Андрей Кобелев, който през миналия сезон завърши четвърти, не показа почти нищо смислено и в края донякъде логично допусна да бъде наказан. Фатош Бечирай пропусна двете най-добри възможности за Динамо. През първото полувреме той излезе сам срещу Гиорги Лория, успя да го преодолее, но след това не уцели вратата. През втората част националът на Черна гора демонстрира неточен шут още веднъж от изгодно положение.

Към края на срещата Криля Советов заигра по-силно, като в основата на това бяха смените Шелдън Бато, Бруно и Адис Яхович. В 86-ата минута Йоан Моло сложи топката на главата на Бруно, но белгиецът не уцели рамката. Малко след това Яхович се беше устремил към Антон Шунин, но стражът на домакините предвидливо излезе напред и стигна пръв до кълбото.

В 94-ата минута обаче последва центриране, при което топката залъга Шунин, удряйки се в напречната греда, а от там Бато я насочи към Бруно и той не сгреши - победен гол за Криля Советов.

Положението на Динамо не е цветущо, защото в оставащите кръгове отборът ще има сериозни противници като борещите се за титлата ЦСКА (Москва) и Зенит, както и Спартак (Москва). Доста по-приветлива е програмата за днешните гости, което е предпоставка за положителен край на сезона за тях.