Тоти спаси Рома в голов трилър (видео)

Легендата на Рома и Италия Франческо Тоти измъкна "вълците" от първата загуба под ръководството на Лучано Спалети. 39-годишният футболист се появи на терена в 78-ата минута на стадион "Атлети Адзури д'Италия" при резултат 2:3 за Аталанта. В 85-ата минута пък попадна в прегръдките на своите съотборници, когато показа класата си и с майсторско изпълнение изравни. Голът бе негов втори за този сезон и първи от септември миналата година, но общо 245-и в Серия "А".

Играчите от Рим бяха на път да допуснат сензационна загуба, въпреки че до 33-ата минута водеха с 2:0 с попадения на Люка Дин (23) и Раджа Наинголан (27). В този момент тифозите на Рома вече предчувствуваха победата, но бившите играчи на клуба не мислеха по-същия начин. Първо Марко Д`Алесандро намали в 33-ата минута при бърза контраатака, а четири минути по-късно Марко Бориело отбеляза своя първи гол за "нерадзурите". Таранът бе точен с глава след центриране на корнер. Секунди по-рано домакините имаха претенции за червен картон на Ервин Зуканович, но такъв не последва.

Един Джеко можеше да даде ново предимство на Рома, но направи невероятен пропуск в 41-ата минута. Босненският национал преодоля вратаря, а след това от няколко метра прати топката над вратата, когато на голлинията имаше само двама защитници.

Втората част започна ударно за домакините, които в 50-ата минута стигнаха до пълен обрат. Алехандро Гомес счупи кръста на Антонио Рюдигер, след което центрира и Бориело прати топката в мрежата за 3:2. Интересното е, че това е неговия четвърти гол в последните му три мача срещу Рома с екипите на Дженоа, Карпи и Аталанта.

Спалети бе изгонен от съдията за протест. Бориело пък се размина с хеттрик в 62-ата минута. Щабът на гостите пусна Стефан Ел Шаарауи и Франческо Тоти и "жълто-червените" засилиха своя натиск. Марко Спортиело спаси няколко изстрела, а Наинголан пропусна да изравни от отлична възможност в 84-ата минута.

При следващата атака на Рома последва меле, топката стигна до Тоти, който без да мисли и за секунда прати кълбото в мрежата за 3:3. Голът е негов 301-и за любимия му отбор от 753 мача. Легендата блестна и с уникално извеждащо подаване към Джеко, който пропусна в следващата минута. До края на срещата и двата отбора опитаха да стигнат до победата, но без успех и срещата завърши 3:3.

Гостите могат да съжаляват, че пропуснаха уникална възможност да се доближат до Наполи в битката за второто място. "Вълците" вече имат с 65 точки и изостават на пет от Гонсало Игуаин и компания, а предимството им пред Интер е само четири точки.

Точката пък почти на 100% гарантира оставането на Аталанта в Серия "А", въпреки че до преди три седмици беше в серия от 14 мача без победа.