Шампион с Интер направи мечтата на Груев все по-реална

Българският треньор Илия Груев изведе тима си Дуисбург до много важна домакинска победа с 2:1 срещу Мюнхен 1860. Двубоят бе сблъсък за оцеляване във Втора Бундеслига.

Тимът на Груев стигна до ценните три точки след обрат, след като в 64-ата минута Михаел Лиендл даде аванс на баварците. Томас Брокер в 74-ата изравни, а 11 минути по-късно герой за "зебрите" се превърна Виктор Обина. Бившият нападател на Интер, Киево, Уест Хам, Локомотив Москва и Малага донесе победата в 85-ата минута. Попадението бе негово второ за клуба и първо от септември, когато бе точен срещу Унион Берлин. Нигериецът е шампион с "нерадзурите" през 2009 година под ръководството на Жозе Моуриньо.

Въпреки победата Дуисбург остана на 18-то последно място в класирането с 25 точки, но се изравни с Мюнхен 1860, които имат същия актив. 16-ият Падерборн има две преднина след победата с 2:0 като гост над ФСБ Франкфурт.

До края на сезона остават четири кръга, но след тази победа Илия Груев и момчетата му са все по-близо до сбъдването на своята мечта - оставане във Втора Бундеслига.