Барселона разби Локомотив и изравни серията (видео)

Отборът на Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, записа победа с 92:76 при гостуването си на Локомотив (Кубан) в мач №2 от плейофната серия между двата тима в Евролигата, като по този начин каталунците изравниха резултата на 1:1 победи.

Везенков игра само 28 секунди в края на третата четвърт, като не успя да направи нищо запомнящо се.

Най-резултатен за испанците беше Хуан Карлос Наваро с 18 точки, а Томаш Саторански се отличи с „дабъл-дабъл“ – 13 точки и 10 асистенции.

Малкълм Дилейни беше най-резултатен за домакините – 19 точки, а Антъни Рандълф и Сергей Биков добавиха съответно по 17 и 12 точки.

Двата отбора си размениха по няколко успешни атаки в началото на двубоя, но след това баскетболистите на Барселона поеха инициативата и дръпнаха с осем точки – 18:10. До края на първата четвърт Локомотив успя да свали пасива си до пет точки – 19:24, но през вторите десет минути инициативата бе в ръцете на Хуан Карлос Наваро и компания, а до почивката Барселона вече имаше повече от комфортна преднина – 48:31.

Разликата в полза на Барселона премина границата от 20 точки още на старта на второто полувреме, като до последния съдийски сигнал гостите от Испания контролираха напълно събитията на терена.

След 30 минути игра резултатът бе 71:49 в полза на Барселона, като единствено в първите четири минути на заключителната четвърт момчетата на Шави Паскуал загубиха концентрация и позволиха разликата да падне до 13 точки – 61:74, но в оставащото време Саторански, Наваро и Томич бяха безпощадни и в края преднината на каталунците бе 16 точки - 92:76.