Барса и Везенков се сринаха за 10 минути в Краснодар

Слаба последна четвърт при гостуването на Локомотив Кубан (Краснодар) коства на Барселона и Александър Везенков победата в мач №1 от четвъртфиналните плейофи в Евролигата. Испанците загубиха от руския тим с 61:66 и вече изостават с 0-1 в серията, а втората среща отново е в Краснодар и ще се играе в петък. Това е исторически първи успех за Локо в тази фаза.

Българският национал изгледа първата половина на двубоя от пейката и влезе в игра в края на третата четвърт. Тогава той реализира и единствените си точки, а равносметката му от днешната загуба е следната - 8 минути, за които вкара 2 точки (1/2 за 2 точки), овладя 1 борба в нападение и бе фаулиран веднъж.

Каталунците държаха инициативата през почти целия двубой, като поведоха още в началото, за да се оттеглят с аванс от 19:17 след 10 минути, прераснал в 33:27 след едно полувреме. Локо се активизира след почивката, за да заличи разликата до 53:50 след 30 изиграни минути.

В заключителната четвърт домакините ограничиха Барселона до само 8 точки и стигнаха до пълен обрат, след като завършиха двубоя със серия от 8-0, преодолявайки пасив от 61:58 две минути преди сирената.

Джъстин Долман и Пау Рибас вкараха по 13 точки за Барса. Алекс Абринес се прибра в съблекалнята с 10.

Антъни Рандълф блесна с "дабъл-дабъл" за победителите - 17 точки и 10 борби. Малкълм Дилейни също бе на висота с 11 точки, 5 борби, 7 асистенции и само 1 грешка.