Ман Юнайтед продължава битката за ФА Къп след исторически мач на "Болейн Граунд" (видео)

Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите на Купата на Англия, където ще срещне Евертън, след като тази вечер победи Уест Хам с 2:1 в преиграване от 1/4-финалната фаза на надпреварата. Двубоят бе исторически, защото бе последен на "Болейн Граунд" в този турнир. "Червените дяволи" изиграха един от най-добрите си мачове през сезона, а над всички в селекцията на Луис ван Гаал бе 18-годишният Маркъс Рашфорд, който откри резултата в 54-ата минута. Маруан Фелаини удвои в 67-ата. Джеймс Томкинс (79') върна надеждите на "чуковете", но въпреки финалния им натиск те не успяха да вкарат мача в продължения.

Дарън Рандолф започна на вратата на домакините, а Андрю Каръл, който отбеляза хеттрик срещу Арсенал през уикенда, водеше атаката на "чуковете". Енер Валенсия също се завърна сред титулярите. Възстановеният от контузия Уейн Рууни бе на резервната скамейка на Манчестър Юнайтед, където остана и Хуан Мата. Маруан Фелаини и Андер Ерера стартираха за "червените дяволи".

В петата минута Енер Валенсия се озова в добра позиция, но нанесе много слаб изстрел, който без проблеми бе уловен от Де Хеа. Малко след това Пайе изпълни пряк свободен удар, който този път, за разлика от двубоя на "Олд Трафорд", не се оказа проблем за испанския страж на "червените дяволи". Доминацията на домакините в първия 1/4 час бе осезаема, като селекцията на Луис ван Гаал трудно успяваше да изнесе топката. Гостите разчитаха на контраатаки, като при втората от тях - в 18-ата минута, Лингард изведе много добре Фелаини зад отбраната, белгиецът стреля, но Рандолф успя да избие над вратата. Постепенно Юнайтед започна да контролира повече топката и изравни играта, като атаките на гостите дори вещаеха по-голяма опасност за съперника.

В 35-ата нова контраатака на "червените дяволи" за малко не доведе до гол. Рашфорд проби на скорост през центъра, след което изведе по прекрасен начин Лингард, чийто удар бе спасен с крак от Рандолф. Това бе и най-чистата ситуация за гол до момента.

Манчестър Юнайтед започна доста по-активно втората част и това бързо даде резултат. В 54-ата минута Антонио сгреши в отбрана, Марсиал изведе Рашфорд, който с изключително техничен удар прати топката в горния десен ъгъл - 0:1. Две минути след това домакините претендираха за дузпа след единоборство на Пайе с Блинд в наказателното поле на гостите. Сигнал не последва.

В 67-ата минута Фелаини удвои аванса на гостите. Белгиецът свали с глава едно дълго подаване на Блинд, Лингард центрира към далечната греда, последва удар на Марсиал, който рикошира в бранител, след което Фелаини вкара отблизо.

12 минути преди края Де Хеа направи страхотно спасяване, след като изби с крак удар отблизо на  Антонио. При последвалия корнер Каръл засече с глава на далечната греда, продължавайки към Томкинс, който изпревари Фелаини и прати топката в мрежата за 1:2.

В 88-ата минута Каръл бе близо до изравняването, след като засече с глава центриране отляво, но топката премина на сантиметри над напречната греда. Минута след това Де Хеа направи две много важни спасявания след удари на Кояте и Каръл. След втората намеса Кояте прати топката в мрежата, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В заключителните секунди в игра се завърна Уейн Рууни, който отсъства в последните два месеца заради контузия.

Ман Юнайтед е на полуфинал във ФА Къп за първи път от 2011 година. Двубоят срещу Евертън е на 23 април на "Уембли".

УЕСТ ХАМ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2

0:1 Рашфорд (54')
0:2 Фелаини (67')
1:2 Томксин (79')

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!