Локо (Сф) шампион на своята група след драма в Чепинци (видео)

Отборът на Локомотив (София) стана шампион предсрочно на Софийската регионална група Север, след като победи с 2:0 Левски (Чепинци) като гост в мач от 16-ия кръг. По този начин "червено-черните" успяха да си гарантират мач с първенеца на Южната А СРГ. Победителят от този двубой, ще се бори на бараж за промоция във "В" група. Успехът срещу втория в класирането дойде много трудно. На терена в Чепинци стана в мач, изпълнен с много нерви, нахлувания на феновете и страхотен проливен дъжд. През първото полувреме се изсипа много силен дъжд на стадиона, който изключително затрудни отборите и условията за футбол. В средата на второто полувреме Локомотив получи правото да изпълни дузпа, отсъдена от главния съдия Николай Йорданов за нарушение срещу Калоян Ангелов.

Пет минути отне на футболистите да изчистят точката за изпълнение на дузпа, която се бе превърнала в огромна локва, а след това за малко да се стигне до бой между двата отбора. Николай Велков обаче пропусна дузпата, след като вратаря на домакините от Левски Калоян Гадевски спаси неговия удар. Нервните моменти след тази ситуация се увеличиха. При един корнер в 74-та минута местни запалянковци нахлуха на терена и феновете на гостите също и за малко не се стигна до ръкопашна схватка. Бързата намеса на полицията предотврати по-грозни сцени. И докато страстите затихваха, капитанът на Локомотив Калоян Ангелов счупи статуквото с гол от границата на наказателното поле в 85-ата минута. В 90-та минута Калоян Бонев реши всичко с втори гол в един от най-трудните мачове за Локомотив в аматьорския футбол. Така Локо София има актив от 48 точки от 16 мача в регионалното ниво на А окръжна и основен фаворит за бараж за влизане във "В" група.