Литекс разгроми Левски на "Герена" (видео+галерия)

Юношите на Литекс разбиха Левски като гост с 3:0 в мач от Елитната група до 19 г. Класическият успех на оранжевите на "Герена" дойде с качествена и комбинативна игра, с която те тотално надиграха съперника си. При повече концентрация в завършващата фаза победата на ловчанлии можеше да бъде и по-изразителна.

Левски загуби от Литекс с 0:3 при 19 годишните

Капитанът на националния отбор в тази възраст Александър Георгиев даде тон за разгрома с красив гол от пряк свободен удар в 33-ата минута, а за нарушението срещу откъсващия се Тонислав Йорданов футболистът на „сините“ Ташев получи директен червен картон. В 68-та минута Георги Търтов покачи след отлична асистенция на Михаил Кулов. Убедителното 3:0 оформи влезлият като резерва Добромир Бонев в самия край на двубоя.

Момчетата на наставника Евгени Колев заемат 2-ро място във временното класиране, на 2 точки от лидера Лудогорец, но и с мач по-малко в актива си. Битката за титлата се очертава да е изключително завързана, тъй като първите пет тима в класирането се вместват само на няколко точки разлика.

В Елитната група до 17 години Литекс бе безкомпромисен срещу другата школа на „сините“, тази от Левски-Раковски. И възпитаниците на треньора Ивайло Станев надделяха с 3:0 след две попадения на Иван Иванов и едно на Никола Гавов. Отборът на ловчанлии също се бори за челните места като временно е втори, на 2 точки от разградчани. Двата тима имат по три отложени мача, а в спора за върха може да се намеси и Славия.

снимки: Марин Маринов, Sportal.bg