Чоно Пенчев приключи сезона в Гърция с рекордно дълъг мач

Юношата на Виктория Волей (Пловдив) Чоно Пенчев приключи сезона в гръцкото първенство.

В мач от последния кръг неговият тим Ираклис (Солун) загуби с 2:3 (-23, -27, 21, 21, -13) гейма при гостуването си на Фойникас Сирос.

Двубоят продължи рекордните 138 минути, а Ираклис се размина с победата, след като водеше с 12:11 в решителния тайбрек.

21-годишният Пенчев игра през целия мач и отново стана най-резултатният разпределител в кръга. Юношата на Виктория Волей (Пловдив) завърши с 5 точки - 2 блока и 3 успешни атаки от общо 4 опита 75% ефективност).

За сравнение, италианският разпределител на Фойникас Сирос – Матео Парис, приключи с 3 точки (1 ас и 2 успешни атаки от 4 опита).

Загубата изпрати Ираклис на 10-о място в класирането с актив от 24 точки. С една повече имат Орестиада и Панахайки. На последните две места финишираха Арис и Ламия.