Очакван успех за Балкан

Вицешампионите от Балкан (Ботевград) прекъснаха серията си от две поредни загуби, след като надигра пред собствена публика Черно море Порт Варна с 85:62. Това осемнадесета победа за “зелените”, които имат в актива си и шест загуби, окупирайки второто място в класирането. Варненци пък са на пето място с 11-12, а това бе четвърта загуба поред за тях.

Мартин Маринов поведе съотборниците си към победата рано през втората част, когато балканци нанизаха 11 точки без отговор в коша на гостуващия тим, a разликата набъбна до 16 точки, след което интригата тотално изчезна - 43:25 на почивката. През третата част преднината на домакините на няколко пъти надхвърляше 20 точки, а в заключителните 10 минути и двата тима сякаш намалиха темпото, за да се стигне до 85:62 след последната сирена.

Именно Мартин Маринов вкара най-много за Балкан - 22 точки (5/7 от тройката), а Мартин Дурчев и Николай Върбанов завършиха с 16 и 13 точки.

За “моряците” най-резултатен бе Станислав Цонков с 19, а капитанът Симеон Илиев остана с 14.