Арсенал се развилня за 4:0 (видео)

Отборът на Арсенал демонстрира страхотна игра и постигна убедителен успех с 4:0 над Уотфорд след подновяването на сезона във Висшата лига след прекъсването в шампионата за мачовете на националните отбори. Възпитаниците на Арсен Венгер разпиляха "стършелите" с футбол от най-добрите си дни този сезон и с голове на Алексис Санчес, Алекс Иуоби, Ектор Белерин и Тио Уолкот взеха изразителната победа, която ги укрепи на третата позиция в класирането на Премиър лийг с 58 точки, на осем зад лидера Лестър, но вече и на седем от петия Уест Хам. Уотфорд пък продължи своя срив, регистрирайки четвърто поредно поражение.

Мачът започна по възможно най-добрия начин за домакините. Алекс Иуоби центрира към Алексис Санчес и още в петата минута на двубоя чилиецът попадна в прегръдките на своите съотборници за 1:0. В 38-ата минута той върна жеста към младия талант на "артилеристите" и след като бе изведен на дясното крило от Месут Йозил, центрира остро към Иуоби, който безпроблемно удвои.

През втората част домакините продължиха да играят с много голямо настроение и само три минути след подновяването на играта Ектор Белерин направи резултата "класически". Юношата на Барселона засече отбита от бранителите на Уотфорд топка и с мощен удар, който се отклони и в тялото на защитник на гостите, препарира Аурелио Гомеш за 3:0. Това обаче не спря устрема на "артилеристите" и те продължиха да са активни пред вратата на Гомеш. Появилият се като резерва Тио Уолкот оформи крайното 4:0 в последната 90-а минута на редовното време. Той завърши пред опразнената врата поредната многоходова комбинация на своя отбор. Джоел Кемпбъл бе изведен от Месут Йозил на крилото и върна топката в опасната зона, където връхлиташе Уолкот, който с удар отблизо отбеляза за крайното 4:0 в полза на своя тим.