Възходът на Рилски продължи със 108 точки срещу Левски

Силната игра на Рилски спортист от началото на календарната 2016 година бе ознаменувана с пореден успех. Носителите на Купата на България надделяха у дома в “Арена Самоков” по категоричен начин над Левски 2014 и отнесоха “сините” с 34 точки - 108:74.

Това бе шестнадесета победа за Рилецо през редовния сезон в НБЛ, като освен това баскетболистите на Росен Барчовски имат и седем загуби. След днешното неубедително представяне Левски 2014 пък има баланс от 9-13.

Самоковци са в отлична форма и са спечелили осем от последните си десет мача за първенство. Единствените загуби по време на тази серия са от шампионите от Лукойл Академик подгласниците им от Балкан (Ботевград).

Любомир Киров започна в стартовите пет на Рилски и се отблагодари за доверието с 3/3 в стрелбата от тройката през първите 10 минути на двубоя. Съпротивата на гостите бе сломена скоропостижно, след като домакините започнаха със серия от 18-3, а след една четвърт бяха напред с 32:19. Втората част се разви напълно по план за носителите на Купата, които допуснаха едва 6 точки в своя кош и на полувремето вече водеха с 59:25.

Няколко моменти проблясъка в редиците на гостуващия тим сваляха разликата под кота “30”, но въпреки това нищо съществено не се промени. Рилски реализира 80 точки само за 30 минути, при положение че тимът вкарва средно по 86.0 на двубой в НБЛ. Разликата след тази четвърт бе 32 - 80:48. Треньорското ръководство на Рилски даде шанс на всички баскетболисти в оставащите минути, а в крайна сметка местните фенове бяха зарадвани от успех със 108:74.

Дарин Иванов наниза 21 точки за победата на своя тим, а Златин Георгиев вкара 15 като капитан на Рилецо в отсъствието на Йордан Бозов. Николай Стоянов също реализира 15, а Тристан Кери добави 14.

За Левски 2014 Алекс Симеонов се отличи с 21 точки.

РИЛСКИ СПОРТИСТ (САМОКОВ) - ЛЕВСКИ 2014 108:74 (32:19, 27:6, 21:23, 28:26)

РИЛСКИ СПОРТИСТ (САМОКОВ): Франк Търнър 8, Златин Георгиев 15, Любомир Киров 9, Тони Гуджино 12, Кори Петрос 6 (Дарин Иванов 21, Георги Бързаков 2, Николай Стоянов 15, Тристан Кери 14, Александър Милов 4, Тодор Тодоров 2, Красимир Георгиев)

ЛЕВСКИ 2014: Деян Карамфилов 7, Станислав Славейков 15, Йордан Минчев, Алекс Симеонов 21, Крум Дойчинов 5 (Евгени Хаджирусев 1, Милен Захариев 3, Ангел Пейчинов 5, Венцислав Петков 11, Ивко Ивков 2, Кирил Кирилов 4)