Виденов отстреля Ямбол за 10 минути при победа №21 на Лукойл

Лукойл Академик нямаше никакви проблеми при гостуването си на Ямбол. Тимът от Правец записа трета победа в три мача срещу този съперник от началото на редовния сезон в НБЛ, като този път триумфира далеч от дома с 23 точки разлика - 98:75 за своята победа №21, с която продължават да са недостижими на върха в класирането, като имат и две поражения. Ямбол от своя страна е на последната позиция, даваща право на участиев плейофите - осма и е с актив от 6-17.

Шампионите предрешиха изхода на двубоя в зала “Диана” още в първата четвърт. След вихрени начални минути те поведоха с 25:6, а кош на Филип Виденов увеличи разликата до 20 точки - 31:11, след което двата тима се оттеглиха при 33:15 в края на първата част. Виденов бе под пара, вкарвайки повече от половината точки на своя тим в този период - 16.

До почивката воденият от Тони Дечев отбор продължи да диктува темпото, като този път друг от основните играчи на “студентите” се разигра. Желко Шакич поведе съотборниците си и след 20 минути те бяха добавили още 8 точки към преднината си, за да се оттеглят на почивка при 60:34.

Лукойл Академик намали оборотите след почивката и третата част бе равностойна, но Ямбол не успя да навакса изоставането си. Така след 30 минути разликата в полза на гостите край Тунджа пак бе 26 точки - 82:56. Заключителната четвърт не предостави кой знае каква интрига и просто бе фиксиран краен резултат от 98:76

Виденов бе най-резултатен за победителите с 22 точки при перфектна стрелба за 2 точки - 8/8, докато от тройката успя при 2 от 6 опита. Димитър Димитров се включи отлично с 14 точки от пейката, а Желко Шакич вкара 13 точки, овладя 13 борби, направи 4 асистенции и отне 3 топки.

Станислав Говедаров реализира 16 точки за Ямбол, а Милиян Боцка завърши с15 точки, 9 борби, 9 асистенции и 7 грешки.

ЯМБОЛ - ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК 75:98 (15:33, 19:27, 22:22, 19:16)

ЯМБОЛ: Милиян Боцка 15, Станислав Говедаров 16, Стойо Чолаков 10, Боян Радетич 11, Денис Агре 13 (Стилиян Иванов, Васил Кьосев 7, Андрей Иванов 3)