Дузпа в 89-ата запази серията на Челси при Хидинк (видео)

Дузпа, отбелязана от Сеск Фабрегас минута преди края на редовните 90, запази серията без поражение на Гуус Хидинк начело на Челси, след като донесе равенство 2:2 на "сините" от Лондон срещи Уест Хам. "Чуковете" бяха на път да превземат "Стамфорд Бридж", след като на два пъти повеждаха в резултата с голове на Мануел Лансини (17) и Андрю Каръл (61), но Фабрегас изравняваше и в двата случая. Испанецът първо простреля Адриан от пряк свободен удар в добавеното време на първата част, а след това бе точен и от бялата точка в 89-ата минута за крайното 2:2.

Изключителен гол на Мануел Лансини в 17-ата минута даде преднина на Уест Хам при гостуването на "Стамфорд Бридж". Аржентинецът получи пас от Димитри Пайе на границата на наказателното поле и с прецизен удар прехвърли Тибо Куртоа за 0:1. Това бе и поредното изключително красиво попадение на аржентинеца във Висшата лига този сезон. Гостите продължиха да играят добре и Аарън Кресуел пропусна да удвои след пас с пета на Пайе, след като Бранислав Иванович с шпагат успя да отклони топката достатъчно, за да не влезе тя във вратата на неговия тим.

В добавеното от рефера Робърт Мадли продължение обаче домакините намериха път към изравняването. Сеск Фабрегас от пряк свободен удар опъна мрежата зад Адриан дел Кастийо с много прецизно изпълнение. Испанският национал завъртя отлично топката над стената и до гредата, за да не остави шансове на сънародника си на вратата на "чуковете".

В 62-ата минута гостите отново излязоха напред в резултата. Димитри Пайе откри появили се като резерва само две минути по-рано Андрю Каръл и снажният нападател с удар между краката на Куртоа изведе гостите за втори път напред в резултата.

Минута преди края на редовните 90 обаче "сините" от Лондон се върнаха за втори път в мача. Микейл Антонио извърши нарушение срещу младия Бертран Траоре и от последвалата дузпа Сеск Фабрегас за втори път изравни за домакините. Челси можеше дори да стигне до пълен обрат и да грабне всичките три точки в добавеното време, когато Рубен Лофтъс-Чийк се озова на стрелкова позиция в наказателното поле пред Адриан, но не уцели вратата.

Ремито остави Уест Хам на петото място с актив от 50 точки, но разликата с четвъртия Манчестър Сити може да нарастне до четири точки, ако "гражданите" спечелят дербито с Манчестър Юнайтед утре. Челси пък се намира на десето място с 41 точки.