Берое се класира за полуфиналите в Балканската лига

Отборът на Берое (Стара Загора) си осигури и на теория участие в полуфиналите на Балканската лига, след като тази вечер българите спечелиха гостуването си на КБ Башкими с 88:70.

Аштън Мур вкара 22 точки за старозагорци, а Остин Барнс и Еврик Гери добавиха съответно по 15 и 13 точки.

Терън Бийзли вкара 21 точки за домакините, Рокаш Ужаш и Ендрит Хюсенаголи завършиха съответно с по 14 и 13 точки.

Мачът започна отлично за Берое, след като Гери и Барнс вкараха за 5:0, като в следващите минути момчетата на Любо Минчев определено стояха по-добре на терена и заслужено стигнаха до двуцифрен аванс – 23:12 за по-малко от осем минути игра. В оставащото време до края на частта двата отбора си размениха ролите, като това помогна на тима на Башкими да намали леко изоставането си – 17:25.

В началото на вторите десет минути домакините стопиха още две точки от изоставането си, но след това българите отново поеха контрол върху играта и бързо стигнаха до най-голямата разлика до този момент в двубоя – 45:30 след отлични изяви на триото Барнс-Мур-Гери. Последва нов спад в играта на старозагорци, а това бе моментално наказано от Башкими, като за 90 секунди домакините отново се върнаха близо до съперника – 37:45 на почивката.

В минутите след почивката Берое поддържаше без проблеми преднината си, а в самия край на частта след няколко отлични защити, българите постигнаха до още по-голям аванс – 71:53, което почти сигурно уби интригата в мача.

Авансът на старозагоци премина границата от 20 точки още на старта на последната част, като до края на двубоя не се случи нищо интересно и играчите на Берое дочакаха спокойно последния съдийски сигнак, който прозвуча при 88:70.

КБ Бешкими – Берое 70:88 (17:25; 20:20; 16:26; 17:17)

КБ Бешкими: Бийзи 21, Уолър 12, Ругова 3, Ужаш 14, Хюсенаголи 13 (Тахири, Рамме 5, Круежи, Шеху 2, Бирай, Балуку, Буняку)

Берое: Барнс 15, Гери 13, Мур 22, Гълъбов 8, Желев 5 (Алексиев, Тодорович 11, Николов 6, Тенчев, Ваклинов 8, Раднев)