Манчестър Сити измъчи феновете, но стигна до исторически четвъртфинал

Манчестър Сити достигна до четвъртфиналите на Шампионската лига за първи път в историята си. Отборът на Мануел Пелегрини обаче измъчи феновете си и завърши 0:0 срещу Динамо (Киев) на "Етихад" в реванша от осминафиналите, но след успеха с 3:1 в Украйна продължава напред.

Мачът няма да се запомни с някакви футболни достойнства, а с две контузии. Още в средата на първото полувреме Сити остана без двамата си централни защитници. Първо капитанът Венсан Компани напусна терена с разтежение в седмата минута, а към пейката го последва Николас Отаменди в 24-ата минута. На тяхно място се появиха Мангала и Демикелис. Травмите са сериозно притеснение за Пелегрини преди дербито с Манчестър Юнайтед в неделя.

След големите инвестиции на собствениците на Манчестър Сити и мечтите им за доминация в Европа отборът най-накрая може да се похвали, че преодоля първия кръг на елиминациите. Тимът нямаше и късмет, след като отпадна от Барселона последните две години. "Гражданите" станаха седмият отбор от Англия, който достига четвъртфиналите след създаването на Шампионската лига. Те последваха Арсенал, Челси, Лийдс, Ливърпул, Юнайтед и Тотнъм.

Солидният аванс на тима от Манчестър не го накара да започне агресивно срещата. Феновете, които не бяха напълнили стадиона, също не помогнаха, а след слабото първо полувреме и травмите на Компани и Отаменди атмосферата на "Етихад" на почивката бе като на погребение.

Динамо (Киев) продължи серията си да е без победа като гост на английски отбор в европейските турнири и след 14-ия си мач на Острова. Украинците опитаха да сътворят нещо в началото на второто полувреме, но не стигнаха до нищо опасно.

Мачът се оживи чак след час игра. Тогава след комбинация между Давид Силва и Яя Туре бе намерен Агуеро, но неговият диагонален удар мина встрани от вратата. Секунди по-късно Туре намери Хесус Навас на границата на наказателното поле, той стреля ниско и нацели дясната греда на Шовковски. Динамо отговори с удар на Ярмоленко, който завърши в ръцете на Харт. В 72-ата минута Туре имаше добра възможност да открие резултата. Той получи топката в нказателното поле, но стреля право във вратаря на гостите.

Слабото представяне на Сити можеше и да завърши със загуба, тъй като в последната минута Динамо стигна до великолепна възможност. Ударът на влезлия като резерва Яковенко обаче бе спасен от Джо Харт.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ДИНАМО КИЕВ 0:0 (общ резултат 3:1)

МАНЧЕСТЪР С (4-2-3-1): Харт, Сабалета, Отаменди (24 - Демикелис), Компани (7 - Мангала), Клиши, Фернандо, Туре Яя, Фернандиньо, Х. Навас, Д. Силва (79 - Стърлинг), Агуеро
Старши треньор: М. Пелегрини
ДИНАМО К (4-2-3-1): Шовковски, Вида, Хачериди, Драгович, Антунеш; Велосо, Ярмоленко, Гармаш (64 - Сидорчук), Буялски, Гусев (62 - Яковенко), Теодорчик (45 - Гонсалес)
Старши треньор: С. Ребров

СЪДИЯ: Овидиу Хацеган (Румъния)
СТАДИОН: "Етихад Стейдиъм"