Ботев (Враца) с 16-а победа във "В" група

Ботев (Враца) постигна 16-ата си победа в северозападната "В" АФГ, след като преодоля с 2:0 Кариана в мач от 18-ия кръг на северозападната "В" АФГ. Около 100 фенове от Враца направиха непотворима атмосферата в монтанското село Ерден, където любимците им затвърдиха реномето си на лидер в трета дивизия.

Анатоли Тодоров от пряк свободен удар разпечати вратата на домакините в 50-ата минута за 0:1. Любослав Младенов, който влезе на мястото на Тодоров в игра от 60-ата минута, оформи крайното 0:2. Младенов се разписа с топовен удар от около 20 метра в последната минута на редовното време.

Преди почивката гостите имаха претенции към главния рефер Румен Христов за неотсъдена дузпа след игра с ръка в наказателното поле на Делов. Венци Иванов и Тодор Чаворски бяха близо до откриването на резултата преди почивката, но ударите им минаха покрай вратата.

Най-големи ядове на врачани създаде Ангел Русев, който пропусна на три пъти да се разпише във вратата на Ботев.

В този мач Николай Тодоров-Кайзера заложи на следните футболисти: Иван Иванов, Руслан Куанг, Георги Павлов, Георги Иванов, Даниел Генов, Деян Борисов, Анатоли Тодоров /60 Любослав Младенов/, Тодор Чаворски, Христо Спасов, Венци Иванов /89 Емил Грозев/ и Милен Василев /83 Любомир Илиев/.

Врачани продължават да водят в класирането след срещите от 18-ия кръг с актив от 48 точки и голова разлика 61:9