Казанлък Волей би, но отпадна от Купата

Волейболистките на Казанлък Волей победиха ЙЕБ 05 (Шумен) с 3:0 (25:8, 25:17, 25:15) в последния мач от предварителна Група А за Купата на България при жените, мачовете от която се играха в Шумен.

Въпреки победата "розите" отпадат от турнира, като загубиха възможността да продалжат напред на полуфиналите след две петгеймови загуби от Бургас 2007 и Левски в първите два дни. Така тимът на Казанлък зае трето място в предварителна Група А, а шуменки останаха на четвърта позиция, като двата тима ще гледат финалната фаза като зрители.

След като затрудниха максимално първенеца Левски вчера, в третата си среща състезателките на Казанлък демонстрираха много добра игра, но в мач без значение. Те поставиха рекорд през тази година, като поведоха със 17:0 в първия гейм. Във втората част ситуацията бе същата, но в по-малки размери, като "розите" поведоха само с 9:0. След големите разлики обаче логично настъпаше спод, което позволи на домакините да отбележат повече точки в останалите части на мача.