Бенфика удари Спортинг на "Жозе Алваладе" и поведе колоната в Португалия (видео)

Отборът на Бенфика спечели с 1:0 градското дерби с големия си враг Спортинг (Лисабон). Двата тима се изправиха един срещу друг с сблъсък от 25-ия кръг на първенството на Португалия на стадион "Жозе Алваладе". С този успех "орлите" изпревариха "лъвовете" във временното класиране и направиха важна стъпка към нова титла във витрината си.

Единственият гол в мача падна в 21-ата минута, когато далечен удар бе блокиран от защитник, но топката се озова в краката на Костас Митроглу, който без забавяне я прати във вратата за 0:1.

След това Спортинг бе по-активният отбор и може много да съжалява, че не стигна поне до изравняване на резултата. Големият грешник за домакините бе нападателят Брайън Руис, който се отличи с два страхотни пропуска. В 60-ата минута той бе намерен прекрасно във вратарското поле на съперника, но отигра нескопосано ситуацията и пропусна. Още по-фрапиращ бе пропускът му в 72-ата минута, когато той получи пас на празна врата, но от 2 метра прати кълбото над напречната греда. По-късно опасен удар отправи и Жоао Марио, но и той не бе точен.

Така Бенфика си тръгна с трите точки и вече има 61 и излезе начело в класирането. Спортинг пък падна на втората позиция с 59 точки. Трети е Порто с 55 и мач по-малко в актива си.