Расинг се наложи над Бока Хуниорс в дербито на кръга в Аржентина

Расинг спечели с 1:0 срещу Бока Хуниорс в среща от 5-ия кръг на аржентинското първенство и постигна първа победа през сезона. Двата отбора ще се срещнат в петък, но вече в турнира Копа Либертадорес.
Бока е на 2-о място в зона Б на аржентинската първа дивизия със 7 точки, докато Расинг е 9-и с 5.
В зона А Росарио Сентрал продължава да бъде убедителен лидер, след като разгроми с 3:0 Колон (Санта Фе) като гост. Росарио има 13 точки на върха, следван от Сан Лоренсо с 11 и Годой Крус с 10.

На стадион Ел Силиндро в Авеланеда домакините от Расинг демонстрираха висша степен на прагматизъм. Те имаха малко голови положения и използваха една от тях. Иван Пилуд проби от дясно в 10-ата минута и центрира ниско по тревата, където Маркос Мартинес малко щастливо, падайки на шпагат успя да насочи топката в мрежата и да наруши нулевото равенство. След това тимът се нареди интелигентно в защита и чакаше своите шансове на контраатака. Постепенно Бока Хуниорс започна да контролира събитията на терена, а нападателят им Андрес Чавес имаше отлична възможност да изравни малко преди края на първото полувреме, но вратарят Нелсон Ибанес спаси удара.

"Много несправедлив резултат. Ритнаха един път топката и ни победиха, съжаляваше след мача вратарят на гостите Агустин Орион. Бока обаче оформя негативна тенденция срещу този съперник, като инкасира пета поредна загуба- три в първенството и два в приятелски турнири или контроли. В петък двата отбора ще се срещнат на Ла Бомбонера в среща от група 3 на турнира Копа Либертадорес без публика.

Младата надежда на Росарио Сентрал Джовани ло Селсо продължава да бележи, след като откри резултата при визитата на Колон още в 6-ата минута. През второто полувреме два гола в рамките на 11 минути наниза Марко Рубен, като за 3:0 беше точен от дузпа.

Сан Лоренсо изостана на 2-а позиция, след като завърши 1:1 при гостуването си на съседите от Уракан. В тази група днес има класическо дерби между Ривър Плейт и Индепендиенте. И двата отбора са в долната част на класирането, като Ривър има 4 точки, а гостите им 5.

В зона Б сензацията Атлетико Тукуман продължава да победния си ход и този път се разправи с 3:0 на собствен терен с Атлетико Рафаела, воден от легендата Хорхе Луис Буручага. Николас Ромат и Луис Родригес направиха аванс от два гола до почивката, а крайното 3:0 оформи Кристиан Мендес с глава в 60-ата минута.

Начело в таблицата е Ланус с 13 точки след равенството като гост 2:2 на Сан Мартин (Сан Хуан). Атлетико Тукуман е на 2-а позиция с 12, следвани от Дефенса и Хустисия и Естудиантес (Ла Плата).