Марица на победа от първото място в редовния сезон

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) постигна поредната си победа в НВЛ-жени. Този път като гости на Славия, шампионките изковаха успеха след 64 минути игра за крайното 3:0 (25:19, 25:13, 25:18)* и се завърнаха на първото място в таблицата, което отстъпиха след като почиваха в миналия кръг.

Шампионките не подцениха срещата и съперника и влязоха в двубоя с обичайните си титулярки. Въпреки това, домакините успяха да поддържат интригата в първия гейм почти до второто техническо прекъсване. Виктория Григорова обаче бе безмилостна на блокада и помогна на своите да дръпнат напред за крайното 25:19. Във втората част Марица натисна и със сервис нямаше никакви проблеми да контролира положението на корта от началото до края, оформено от Милена Димова с успешна атака през центъра за 25:13. В третия гейм опитната Ася Динова влезе в ролята на разпределител и помогна на своите да окажат съпротива на пловдивчанки и дори да пведат с 13:11. Последва серия от пет поредни точки за Марица, с което на практика изходът от гейма и мача бе предрешен.  Общо пет аса нанизаха шампионките в третата част, завършила при 25:18.

Най-полезна в срещата стана централната блокировачка Виктория Григорова с 13 точки за Марица, 4 от които директно от сервис. Силвана Чаушева и Радосвета Тенева добавиха по 8 точки за победата. За домакините от Славия най-резултатна стана Александра Миланова със 7 точки.

Пловдивчанки вече са с актив от 14 победи, 1 загуба, 42 точки и 43:4 гейма, но тъй като Левски също е с 14 победи, за да са сигурни за първото място и след края на редовния сезон, момичетата на Иван Петков ще трябва да спечелят и последния си мач, който е в понеделник (29 февруари) от 17,30 часа срещу Казанлък Волей в залата на Пловдивския университет.

*Статистика: Владимир Каракашков, volleyballbg.com