Левски 2014 с втора загуба в Балканската лига

Отборът на Левски 2014 записа втора загуба във втората групова фаза на Балканската лига, след като тази вечер отстъпи при гостуването си в Македония на КК Кожув със 72:99 в среща от група “D” на регионалната надпревара.

Евгени Хаджирусев, Алекс Симеонов и Венцислав Петков бяха най-резултатни за българите и завършиха с по 14 точки, а Крум Дойчинов се отличи с „дабъл-дабъл“ – 12 точки и 10 борби.

Александър Радулович вкара 27 точки и овладя 10 борби за победителите, Владимир Бръчков и Стоян Гюроски добавиха по 13 точки, а Александър Щерьов и Иван Тодорович завършиха с по 12 точки.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като в началото на двубоя домакините от КК Кожув доминираха и без проблеми се откъснаха напред с 32:15. През втория период двата отбора си размениха ролите и играчите на Левски 2014 бързо стопиха разликата и се оттеглиха на почивката с една точка аванс – 44:43.

След почивката домакините отново поеха пълен контрол върху събитията на терена, като за десет минути игра КК Кожув излезе отново напред и поведе с 11 точки – 69:58. Това пречупи българските баскетболисти, които така и не намериха сили отново да се върнат в мача и дори допуснаха разликата в резултата да се покачи в последната четвърт, за крайното 72:99.

КК Кожув – Левски 2014 99:72 (32:15; 11:29; 26:14; 30:14)

КК Кожув: Пен 4, Бръчков 13, Главчев 6, Нешович 6, Радулович 27 (Делев, Уайт 6, Апостолов, Начевски, Гюроски 13, Шерьов 12, Тодорович 12)

Левски 2014: Хаджирусев 14, Симеонов 14, Дойчинов 12, Славейков 3, Минчев 9 (Кирилов, Захариев 2, Пейчинов 2, Петков 14, Ивков)