Маратонците от Берое с трета победа за пет дни

Отборът на Берое (Стара Загора) записа втората си поредна победа в Балканската лига, надигравайки у дома гостуващия тим на Башкими с 90:80. Заралии зарадваха феновете си с нов успех, побеждавайки косоварите от град Призрен броени дни след като пренаписаха собствената си история, стигайки до бронзовите медали в турнира за Купата на България.

Това бе четвърти мач за отбора в последните пет дни, като успеваемостта бе фиксирана на 75% след като бяха надиграни Спартак (Плевен) на 19 февруари със 109:100 след продължение, бе инкасирана загуба от Рилски спортист в полуфиналите за Купата ден по-късно със 71:80, а в малкия финал Берое спечели срещу Балкан със 71:59 на 21 февруари.

След днешния успех тимът на треньора Любомир Минчев вече има баланс от 2-1 в група С от втората фаза на регионалното състезание и подобри шансовете си за класиране за Финалната четворка.

Слабо начало на старозагорци позволи на гостите да поведат с 11 точки съвсем рано в двубоя - 8:19 след малко повече от пет минути игра. Баскетболистите на Берое все пак успяха да забравят слабия старт и показаха истинското си лице, а след края на първата част бяха само на две точки от съперника - 21:23. До почивката българите обърнаха нещата изцяло в своя полза и водени от Аштън Муур и Александър Тодорович се оттеглиха на почивка в позицията на лидери, като преднината им бе 47:43.

Третата част в Стара Загора бе равностойна, а Башкими за кратко се върна в двубоя и дори поведе с 52:53. Беройци обаче бързо се върнаха начело и останаха напред до финалната сирена на тази четвърт, която дойде при резултат 66:63. В заключителните 10 минути бронзовите медалисти от Купата на България тотално надиграха гостите, а авансът им дори прехвърли 10 точки, преди в крайна сметка да се стигне до 90:80 след 40 минути баскетбол и съответно втора победа в тази фаза за Берое.

Остън Барнс и Александър Тодорович вкараха по 18 точки за триумфа, докато Антабия Уолър и Марсел Джоунс реализираха по 24 точки всеки за гостите.

БЕРОЕ - БАШКИМИ 90:80 (21:23, 26:20, 19:20, 24:17)