Радослав Димитров - Меси с цял мач при загуба на Ботошани

Българският защитник Радослав Димитров беше титуляр и остана на терена през всичките 90 минути при загубата на Ботошани с 0:1 като гост срещу Динамо Букурещ в среща от 24-ия кръг на румънското първенство. Димитров получи жълт картон в 25-ата минута на двубоя. Голът за столичани реализира Валентин Костаче в 28-ата минута. Българският вратар Пламен Илиев беше резерва за гостите и не влезе в игра.

След това поражение Ботошани се намира на девето място в класирането с актив от 26 точки. В друга среща от кръга българският защитник Венелин Филипов започна като титуляр и остана на терена 90 минути при победата на Волунтари с 2:1 при гостуването на Поли Тимишоара. Филипов получи жълт картон в 62-ата минута. Гол на Лауренциу Рус даде аванс за гостите четвърт час преди края, а в добавеното време Александру Тудорие реализира второ попадение за победителите.

В последните секунди на продължението бившият футболист на ЦСКА (София) Янис Зику вкара почетния гол в полза на Тимишоара. След тази победа Волунтари се намира на 12-о място с актив от 18 точки.