възможно ли е съдийски грешки да опредeлят шампионът на Англия - гледайте "Контра"

Барса се забавлява, Меси изуми с изпълнение на дузпа (видео + галерия)

Отборът на Барселона разкъса с 6:1 поуморения тим на Селта в среща от 24-ия кръг на Примера. Лионел Меси (28), Луис Суарес (59, 75 и 81), Иван Ракитич (85) и Неймар (90) зарадваха публиката на "Камп Ноу". Джон Гуидети вкара почетен гол за тима от Виго (39 - дузпа). Силно впечатление направи четвъртият гол на Барса, при който Меси трябваше да изпълни дузпа и да вкара своето попадение номер 300 в Ла Лига, но асистира на Суарес, който притича и заби топката в мрежата. С успеха Барса дръпна с три точки пред Атлетико Мадрид и четири пред Реал Мадрид.

Луис Енрике не експериментира с титулярния състав и заложи на изпитаните бойци. Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар дърпаха отбора в нападение, а единствената новост беше включването на Сержи Роберто на мястото на Иван Ракитич. Едуардо Берицо излезе без тримата си най-силни футболисти Нолито, Фабиан Ореяна и Яго Аспас. Клаудио Бовю, Джон Гуидети и Сене оформиха нападателното трио.

Барселона - Селта В първия половин час срещата беше равностойна и с няколко възможности пред двете врати. Сене отправи първия изстрел в шестата минута, след който топката профуча опасно покрай дясната греда на Клаудио Браво. В 12-ата Меси завъртя топката от пряк свободен удар и я прати леко встрани. В 15-ата капитанът Андрес Иниеста отне с великолепен шпагат, асистира към Неймар, който обаче намери с топката тялото на Серхио Алварес.

Барселона - Селта В 18-ата Меси напредна, направи двойно с Ней, ала беше блокиран в наказателното поле. В 25-ата гостите от "Балаидос" се доближиха до гол след грешка на Сержи Роберто, след която Карлес Планас надигра Жерард Пике, но ударът му беше отразен от Браво. В 28-ата Лео Меси коригира мерника при второто си изпълнение от пряк свободен удар и реализира страхотен гол. Аржентинецът завъртя топката от 25 метра над стената и вкара своя гол номер 299 в Ла Лига.

Барселона - Селта В 32-ата Джон Гуидети обърна фланга на атаката и Клаудио Бовю изпрати бомбена топката с удар от въздуха, за която обаче чилийският страж беше подготвен. Шест минути по-късно Жорди Алба шутира от далечна дистанция, а кълбото се завъртя на сантиметри над сглобката. При ответната акция Алба загуби позиции в наказателното поле и фаулира Гуидети за дузпа. Грешникът от четвъртък вечер от бялата точка Гуидети този път демонстрира хладнокръвие и изравни с удар в десния ъгъл на Браво - 1:1. В 44-ата Неймар стреля неточно от фал, а секунди преди края на полувремето прати топката прекалено високо от десетина метра.

Барселона - Селта - 6:1 Каталунците започнаха много агресивно втората част. В 47-ата минута Неймар надигра много технично Уго Майо и подаде към Суарес, който насочи топката по диагонала, а тя се отклони от гредата. При добавката Сержи Роберто стреля в аут. В 56-ата "небесносините" загубиха топката в опасна близост, а при хубавия удар на Иниеста вратарят Серхио показа страхотен рефлекс.

Барселона - Селта - 6:1 В 59-ата Меси се отчете с блестяща асистенция с прехвърлящ пас към Суарес, а уругваецът голмайсторски отбеляза с едно докосване - 2:1. Десет минути по-късно Даниел Вас шутира мощно от 16 метра, ала прати прекалено висока топка към вратата на Браво. В 73-ата галиският тим разви страхотна контра, на върха на която отново се оказа Вас, но след неговия удар Браво улови.

Барселона - Селта - 6:1 В 75-ата сякаш интригата изчезна след трети гол във вратата на Серхио, след който гардът на гостите падна с помощта и натрупаната умора от мача в четвъртък. Меси отново измисли страхотен пас, Неймар финтира атрактивно вратаря, а Суарес от самата голлиния на втората греда реализира попадение, с което еднолично излезе начело при голмайсторите. В 80-ата Неймар преодоля вратаря, но защитник изчисти от голлинията.

Барселона - Селта - 6:1 В същата минута Меси беше повален в наказателното поле - дузпа. Всички очакваха той да вкара гол номер 300 в Ла Лига от бялата точка, но той предпочете атрактивно изпълнение. Лео се засили, чукна леко топката и Суарес отбеляза в левия ъгъл на вратаря, оформяйки своя хеттрик - 4:1. В 85-ата Иван Ракитич покачи резултата след пас на уругвайския стрелец и хитро насочване над вратаря. В 90-ата минута и Неймар все пак успя да се разпише след подаване на Суарес и технично копване над плонжа - 6:1.

След дни три момчетата на Луис Енрике може да увеличат преднината си на върха, след като най-сетне ще изиграят своя отложен мач. В сряда от 19,30 часа Барса гостува на Спортинг Хихон в търсене на седма поредна победа в шампионата.