Милан се приближи до Европа

Отборът на Милан направи важна крачка в битката за евроместата в италианския елит. Футболистите на Синиша Михайлович победиха с 2:1 Дженоа на "Джузепе Меаца" и са на две точки от петия в класирането Интер и на три от Фиорентина. Довечера "виолетовите" и "нерадзурите" имат дерби помежду си, в което някой със сигурност ще загуби точки. Карлос Бака и Кейсуке Хонда реализираха головете за "росонерите", в игра за които се завърна Жереми Менес.

Домакините започнаха изключително силно мача, като още в четвъртата минута Хонда пробва рефлекса на Матия Перин. Вратарят на "грифоните" обаче успя да отбие шута на японеца в корнер. Малко след това Бака получи топка в наказателното поле и колумбиецът откри резултата с премерен удар - 1:0 за Милан. Това бе гол №13 за нападателя през сезона. Последва дълъг период от срещата, в който "червено-черните" не показаха колебания. Така се стигна до 63-ата минута, когато с премерен изстрел от около 25 метра Хонда опъна мрежата за 2:0.

Към края на мача на игрището се появиха Менес и Балотели, като това бяха първи минути през сезона за френското острие. Моментът на Дженоа дойде в 92-ата минута, когато Алесио Черчи намали резултата. Това бе първо попадение за италианския национал с екипа на клуба от Генуа. Той вкара на бившия си тим отблизо, след като преди това Джанлуиджи Донарума бе отбил коварен удар. Милан пълзи към Лига Европа, като в следващия кръг 18-кратните шампиони гостуват на големия конкурент на Ювентус за титлата Наполи.