Берое на полуфиналите за купата

Отборът на Берое (Стара Загора) се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България по баскетбол за жени. В среща-реванш от четвъртфиналите старозагорки загубиха като гост на Нефтохимик 2010 (Бургас) с 58:67 (9:17, 22:15, 9:10, 13:21, 5:4) точки след продължение, но след победа в първия мач със 73:63 продължава във финалната четворка на надпреварата.

Редовното време завърши 63:53 за Нефтохимик 2010 и затова се играха допълнителни пет минути. В тях баскетболистките на Берое спечелиха с 5:4 и се присъединяват към останалите полуфиналисти - Хасково 2012, Монтана 2003 и Дунав 8806 (Русе). Жребият за полуфиналите ще се тегли в понеделник.

Частити Рийд беше най-резултатна за Берое със 17 точки и 10 борби, а по 12 точки отбелязаха Латиша Сътън и Стефка Николова. Милена Томова записа 8 точки и 17 борби. За Нефтохимик 2010 със 17 точки завърши Олена Самбурска. Олга Мазниченко добави 12 точки.