Кьолн отнесе Айнтрахт в празничния ден (видео)

Първият шампион на Бундеслигата Кьолн отпразнува подобаващо 68-ия си рожден с домакински успех с 3:1 над Айнтрахт (Франкфурт). Така след 21 мача на своята сметка "козлите" остават на 4 точки от място в Лига Европа. Тази вечер те позволиха на съперника да поведе в резултата чрез дежурния гол на Александер Майер, паднал в 24-ата минута. Само пет минути по-късно обаче Антони Модест изведе Яник Герхарт сам срещу Лукас Храдецки и началото на празненствата беше дадено - 1:1.

Футболистите на Петер Щьогер продължиха да надиграват своя съперник и обратът стана факт в 57-ата минута, когато Филип Младенович центрира от фал и централният защитник Доминик Хайнц насочи кълбото в мрежата за втори път. Модест подсигури домакинския триумф с трети гол в 72-ата минута.

Веднъж Герхарт удари и гредата на вратата на Айнтрахт.

Десетата загуба на отбора от Франкфурт пък го оставя само на точка от опасната зона.