Футболисти, ръководители и фенове на Левски отбелязават 81 години от рождението на Гунди

Силен мач за Деян Иванов в Турция

Българският баскетболист Деян Иванов се представи на ниво при домакинската победа на Йешилгиресун Беледиеспор над ТЕД Анкара с 90:87 (16:27, 28:14, 22:23, 15:17, 9:6) точки след продължение в среща от 18-ия кръг на Суперлигата на Турция. Редовното време завърши 81:81.
29-годишният Иванов беше титуляр и направи "дабъл-дабъл" - 16 точки и 10 борби. Той добави 5 асистенции и 2 отнети топки за 41 минути.

След успеха Йешилгиресун се изкачи на 13-о място в класирането с 6 победи и 12 загуби.
Отборът на Тофаш, с българина Калоян Иванов в състава си, продължи победната си серия от началото на сезонa в първа лига на първенството на Турция по баскетбол. Тимът надделя над гостуващия Меликшах с 83:60 (27:16, 20:20, 15:6, 21:18) точки и постигна 20-и пореден успех. Иванов игра 21 минути като титуляр и завърши с 5 точки, 5 борби, 4 асистенции и 1 отнета топка. Тофаш е лидер в класирането с пълен актив след 20-ия кръг.

Кавала, където играе Чавдар Костов, загуби от гостуващия АЕК с 55:65 (15:21, 14:11, 11:18, 15:15) точки в двубой от 18-ия кръг на гръцкото първенство. Българският баскетболист се отличи с 2 точки, 5 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 30:35 минути като титуляр. Кавала е на 12-о място в класирането с 4 победи и 14 поражения.

Сигал Прищина, със Станимир Маринов в състава си, се класира за финала на турнира за Купата на Косово, след като на полуфиналите победи Башкими с 83:80 точки. Българинът се отличи с 4 точки. Сигал Прищина ще се изправи в неделя срещу Пея в спор за трофея в турнира.