Макриев с нови два гола в Кипър, този път срещу тима на Башов

Българинът Димитър Макриев вкара поредните си два гола при равенството на Неа Саламина 2:2 като гост на Еносис Паралимни, за който като резерва игра Костадин Башов. Точката остави Неа Саламина на последната позиция за шампионските плейофи в кипърското първенство, докато Еносис е сигурен участник в турнира на изпадащите. Макриев започна мача като титуляр и се разписа още в 30-ата минута, когато анголецът Едсон Силва фаулира бразилеца Лилиу в наказателното поле на Еносис и българинът получи възможността да изпълни дузпата. В 42-та минута португалецът Тиаго Гомеш подаде на Макриев на границата на наказателното поле, а бившият нападател на Левски стреля силно и покачи резултата на 2:0.

Голът бе негов 14-и за този сезон в първенството от 23 срещи.
Пим Бувман намали изоставането на домакините от Паралимни в 46-та минута, а Костадин Башов се включи в игра в 76-ата на мястото на нападателя Василис Пападопулос, който беше изпратен от гръцкия ПАОК в кипърското първенство след привличането на бившия български национал Димитър Бербатов. Башов, вторият юноша на Левски в този мач, не успя да се разпише, но това направи черногорецът Миюшко Божович в първата минута от добавеното време на срещата. Еносис се възползва напълно от шанса си след червения картон на Адриан Фуско в 84-та минута, а мачът завърши наравно 2:2.

По-рано през деня Живко Миланов, трети юноша на Левски с мач в Кипър през деня, игра 90 минути при победата на Апоел Никозия с 2:0 срещу Омония в голямото дерби на шампионата. Йоргос Ефрем се разписа на два пъти за Апоел, с което остави своя тим на върха в генералното класиране, а Омония - на едно място пред Макриев и компания.