Кристъл Палас отново не спечели

Уотфорд се изкачи до осмото място в класирането след успех с 2:1 при гостуването на Кристъл Палас. Два гола на Трой Дийни донесоха трите точки на тима на Кике Санчес Флорес. Резултатът означава, че Палас вече девет поредни срещи няма успех във Висшата лига.

Дийни откри резултата от дузпа, но Емануел Адебайор изравни в края на първото полувреме. Капитанът на гостите отново се разписа седем минути преди края. Тимът на Алън Пардю завърши с 10 човека, след като Пап Суаре бе изгонен в заключителните секунди на срещата. Сенегалският защитник получи директен червен картон за грубо влизане в краката на Бехрами.

Уотфорд продължава изключителното си представяне като гост през този сезон, като това е пети успех далеч от дома. Тимът стигна до успеха с дълги периоди, в които владееше топката, а когато атакуваше, го правеше с цел и агресия. Изравнителният гол на Палас всъщност дойде изненадващо, тъй като през цялото първо полувреме Палас не застраши вратата на съперника.

След като се справиха с ранен натиск на домакините през второто полувреме, "стършелите" отново поеха контрола върху срещата и изчаха своя момент. От главата на защитник на Палас топката попадна в Дийни и той я насочи в мрежата. Лондончани все пак можеха да се доберат до едната точка в края, когато Кабай удари гредата.