Бургас с чиста победа над ЙЕБ (Шумен)

Волейболистките на Бургас 07 (Бургас) побдиха ЙЕБ (Шумен) с 3:0 (25:17, 25:17, 26:24) в мач от тринадесетия кръг на НВЛ-жени "Демакс+", игран пред около 200 зрители в бургаската зала "Младост".

Така домакините взеха максималното от своето домакинството си, като спечелиха три точки от мача. С това те записаха пета победа в шампионата, като със седем загуби и 19 точки се намират на шесто място във временното класиране. Отборът на Шумен отбеляза единадесета загуба до сега, като с две победи и 5 точки заема осма позиция в подреждането.

В първите два гейма домакините диктуваха изцяло резултата, като взеха голяма разлика и затвориха безпрепятствено частите в своя полза. В третата част гостенките най-накрая показаха възможности, като тръгнаха с 3:0 и бяха ровностойни до крайй. В решителния момент обаче при 24:24, бургазлийки показаха, че на свой терен са устойчиви, като устояха на напора на съперника и спечелиха и този гейм с 26:24, а с това затвориха и мача с чиста победа.