Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Грозданов и Кушев с титлата на двойки

Тихомир Грозданов и Илия Кушев от ТК Левски спечелиха титлата на двойки на държавното първенство по тенис в зала. На финала те победиха Петър Трендафилов (ТК "15:40") и Цветан Михов (ТК Левски) с 6:2, 7:6(6). Грозданов и Кушев започнаха силно мача и след 20 минути водеха с 4:0, след което без проблеми приключиха първия сет.

Във втората част тенисистите на Левски взеха аванс от 4:2, но съперниците им изравниха. Вторите поставени изпуснаха общо пет сетбола (четири при 4:5 и един при 5:6) и в крайна сметка се стигна до тайбрек. В него Грозданов и Кушев поведоха с 3:1 точки, но при смяната на полетата резултатът беше изравнен. Трендафилов и Михов стигнаха и до шести сетбол при 6:5 в тяхна полза, но и той беше пропилян. Драматичният тайбрек завърши 8:6 точки в полза на първите поставени Грозданов и Кушев, с което те спечелиха титлата.

Победителите бяха наградени от Катерина Генова, генерален секретар на Българска федерация по тенис.